24 Niedziela Zwykła

12 września 2021 ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

Beatyfikacja

Dzisiaj w Warszawie odbędzie się długo oczekiwana beatyfikacja Sługi Bożego ks. Stefana kard. Wyszyńskiego, a także Matki Elżbiety Czackiej. Z tej racji dziś wieczorem o godz. 20.00 na stadionie Orła w Łodzi, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za dar nowych błogosławionych. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Pierwsza Komunia święta

Dziś o godz. 13:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.

Nabożeństwo fatimskie

Jutro przypada 13 dzień miesiąca września, z tej racji zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które będzie odprawione po Mszy św. wieczornej.

Msze święte ku czci św. Antoniego i bł. Rafała

We wtorek zapraszamy na Msze święte o godzinie 900 i 1800, które odprawiane są ku czci św. Antoniego Padewskiego.

W czwartek zaś, podczas Mszy świętych o godzinie 9.00 i 18.00 modlimy się za wstawiennictwem bł. Rafała Chylińskiego.

Modlitewne Jerycho

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej modlitwy w ramach modlitewnego Jerycha. Przede wszystkim dziękujemy grupom parafialnym za animację godzin adoracji: grupie Żywego Różańca, wspólnocie Trzeciego Zakonu Świeckich, a także wspólnocie św. Jana Chrzciciela, która podjęła adorację w godzinach nocnych. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i świadectwo wiary.

Rekolekcje ewangelizacyjne

W dniach od 19-22 września w kościele Wniebowzięcia NMP (jest to kościół stacyjny naszego dekanatu), odbywać się będą rekolekcje ewangelizacyjne pod hasłem: Wstań! Idź! Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła. 

  1. rocznica napaści sowietów na Polskę

W tym roku przypada 82. Rocznica napaści sowietów na Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, 17 września 1939 roku, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. I prośmy o pokój w naszym kraju i na całym Świecie.

Msza św. o uzdrowienie

Informujemy, że 30 września w ostatni czwartek miesiąca w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy.

 

Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy błogosławionego tygodnia.