11 Niedziela zwykła

13 czerwca 2021 ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Odpust św. Antoniego

Dzisiaj. 13 czerwca w naszym sanktuarium, obchodzimy uroczystość odpustową św. Antoniego Padewskiego.

Św. Antoni żył 36 lat (1195-1231). Wiele ludzkich serc rozpalił miłością do Jezusa Chrystusa. Papież Leon XIII nazwał go „świętym całego świata”. Zasłynął jako wielki obrońca ubogich, patron szukających Boga oraz patron rzeczy zagubionych. Bardzo wielu małżonków wyprasza przez jego wstawiennictwo tak bardzo upragnione i długo oczekiwane potomstwo. W niespełna rok po śmierci, bo 30 maja 1232 r. został ogłoszony świętym.

Jest wiele zwyczajów, które są kultywowane w uroczystość św. Antoniego. Jednym z nich jest poświęcenie lilii, nazywanych od imienia Świętego liliami św. Antoniego. Święci się je jako wyraz wdzięczności i ku uczczeniu św. Antoniego. Płatki kwiatów, przechowywane w domu albo noszone, mają pomóc człowiekowi w chorobie i innych cierpieniach. Święty Antoni z Padwy na bardzo wielu obrazach przedstawiany jest z białą lilią w ręku.

Lilia stała się symbolem Maryi, Jej dziewictwa, czystości, niewinności i prostoty. Jest bardzo prawdopodobne, iż lilia dlatego znalazła się na wizerunkach św. Antoniego, że on w swoich kazaniach dość często mówił o jej symbolicznym znaczeniu.

Na tę pamiątkę podczas wszystkich Mszy świętych błogosławimy lilie.

W tym uroczystym dniu kazania głosi o. Tarsycjusz Bukowski bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Którego bardzo serdecznie witamy.

Uroczysta suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.30, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna.

Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.00 Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu WSD OO. Franciszkanów “Pokój i Dobro”.

Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedziele i święta nakazane o godzinie 1700.

Msze święte ku czci św. Antoniego

W każdy wtorek zapraszamy na Msze święte o godzinie 900 i 1800, które odprawiane są ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej świątyni i parafii. Po Mszy świętej jest nabożeństwo podczas którego odczytujemy podziękowania i prośby za wstawiennictwem Świętego. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb.

Msze święte ku czci bł. Rafała

Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na Msze święte ku czci bł. Rafała Chylińskiego o godzinie 900 i 1800.

Adoracja Eucharystyczna

W każdy czwartek odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1600 do 1800. Zapraszamy do indywidualnej adoracji.

Jubileusz O. Paulina Sotowskiego

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy modlić się w intencji O. Paulina Sotowskiego, wieloletniego profesora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w  Łodzi Łagiewnikach, który będzie obchodził 60. lecie swoich świeceń kapłańskich. Serdecznie zapaszmy na Eucharystię i prosimy o modlitwę za czcigodnego jubilata.