Niedziela Zesłana Ducha Świętego
19 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to uroczystość odpustowa naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30. W dniu dzisiejszym kazania odpustowe głosi o. dr Karol Adamczewski, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej.

Koncert

Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy na koncert organowy z cyklu: „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze”.

2 Dzień odpustu

Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego i Święto Matki Kościoła. Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 7, 9, 11 i 18.

Ołtarze na Boże Ciało

Jutro po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na spotkanie osoby, które będą budowały ołtarze na Boże Ciało.

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 17.00. Zachęcamy również, jak to jest w zwyczaju do odśpiewania litanii loretańskiej przy przydrożnych Krzyżach i kapliczkach.

Nowenna ku czci św. Antoniego z Padwy

We wtorek zapraszamy na kolejny wtorek dziewięciowtorkowej nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe po Mszy świętej o godzinie 9.00 i 18.00.

Msze święte ku czci i bł. Rafała

W czwartek, podczas Mszy świętych o godzinie 9.00 i 18.00 modlimy się za wstawiennictwem bł. Rafała Chylińskiego. Serdecznie zapraszamy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od godziny 16.00 do 18.00.

Spowiedź wielkanocna

Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, kończy się za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej (26 maja). Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie: przed południem od godziny 10.00 do 12.00 a po południu od godziny 16.00 do 18.00 Spowiadamy także podczas każdej Mszy świętej.

Badania mamograficzne

23 maja br. w czwartek na terenie szpitala w Łagiewnikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Zachęcamy do badań. Szczegółowe informacje są wywieszone na plakacie w kruchcie kościoła.

Białoruś

Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii o. Wiktora Mieleszko z Białorusi, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na rzecz budowy domu rekolekcyjnego w Udziale na Białorusi.

Pielgrzymka

Franciszkanie ze Rzgowskiej, organizują pielgrzymkę do Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu w dniach 14-15 czerwca. Chętnych prosimy o kontakt z o. Markiem Klimeckim z klasztoru na Rzgowskiej.

Życzenia

Wszystkim życzymy obfitości darów Ducha Świętego, niech nowy tydzień obfituje Bożym błogosławieństwem!