6. Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

Pielgrzymka

Ze względu na uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp Adama Lepy, pielgrzymka do grobu bł. Rafała Chylińskiego została przełożona na niedzielę 29 maja. Początek pielgrzymki o godz. 9:00 przy katedrze, a następnie o godz. 12:30 odbędzie się uroczysta Msza św. w naszym sanktuarium. Hasło tegorocznej pielgrzymki: Posłani, Trzeźwi, Wolni. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17:30, a w niedziele i święta nakazane o godzinie 17:00. Na Parceli śpiew litanii Loretańskiej odbywa się przy kapliczce przy ulicy Mrówczej codziennie o godzinie 19:30, oraz przy krzyżu w Łagiewnikach Nowych na skrzyżowaniu ulic Smardzewskiej i Skotnickiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 18:00, a po Mszy świętej adoracja Eucharystyczna. Z tego względu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji od godziny 16:00 do 18:00.

Dzień Matki

W czwartek przypada Dzień Matki. Zachęcamy do wdzięczności i modlitwy za nasze mamy, żyjące niech Pan błogosławi a zmarłe obdarzy życiem wiecznym.

Budowanie ołtarzy na Boże Ciało

W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy do sali św. Antoniego budowniczych ołtarzy na Boże Ciało.

Wniebowstąpienie Pańskie

Za tydzień przypada niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

Pielgrzymka

Grupa św. Jana Chrzciciela organizuje w przyszłą niedzielę, pielgrzymkę do Niepokalanowa. W programie pielgrzymki zwiedzanie Niepokalanowa, wspólny posiłek i Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Wyjazd spod klasztoru o godz. 13:00, powrót około 23. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy można dokonać w zakrystii po Mszach świętych.

Życzenia

Wszystkim parafianom, sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia.