2. Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

Nieszpory

Dzisiaj o godzinie 17.00, zapraszamy na Nieszpory połączone z kazaniem nowennowym i modlitwami nowennowymi przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Dzisiaj przed kościołem, są zbierane do puszek ofiary na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Za każdy gest dobrej woli z serca dziękujemy.

Ozdoby świąteczne

Również dzisiaj, po Mszach świętych o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30, można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, przygotowane własnoręcznie przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi.

Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z modlitwami nowennowymi i z okolicznościowym Słowem Bożym są odprawiane do 7 grudnia włącznie, o godzinie 18.00.

Roraty

W czasie Adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie. W naszym kościele są one odprawiane do 7 grudnia włącznie, w połączeniu z Nowenną o godz. 18.00. Natomiast od 9 grudnia Msze święte roratnie będą o godzinie 7.00 rano. Przynieśmy ze sobą lampiony albo świece, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia, w czwartek, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu, będą odprawiane w naszym Sanktuarium o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 11.00, pięciu braci kleryków z naszego WSD, złoży uroczyste śluby zakonne. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych współbraci.

Msza charyzmatyczna

W czwartek, 15 grudnia, zapraszamy na Msze świętą z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 18.00.

Świece, opłatki

W kruchcie kościoła, można zaopatrzyć się w świece wigilijne „Caritas” i opłatki. W ciągu tygodnia świece i opłatki są dostępne w zakrystii, kancelarii parafialnej i sklepiku.

Paczki i Wigilia dla ubogich

Zachęcamy do przynoszenia darów żywnościowych dla biednych i ubogich. Grupa św. Jana Chrzciciela przygotowuje wigilię dla ubogich, zachęcamy do włączenia się we wspólne dzieło pomocy osobom potrzebującym. Paczki żywnościowe, można składać do piątku 16 grudnia, w kancelarii, zakrystii bądź furcie klasztornej.

Psycholog

W przyszłą sobotę w godz. od 14.30 do 16.30, w sali św. Antoniego, będzie można uzyskać porady psychologa, ks. Dominika Lubińskiego.

Pozdrowienia

Wszystkim w nadchodzącym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Adwentu.